Anglická olympiáda

12.02.2014 13:52

Jak jistě víte, naše škola drží krok se současným děním ve světě. A protože do Sochi je to daleko, zúčastnili jsme se v těchto dnech alespoň olympiády anglické.

Školní kolo olympiády proběhlo 27.-29.1.2014. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií I.A-šestá a sedmá třída, II.A osmá a devátá třída. První část byl poslech. Poslech byl povinný pro všechny žáky na druhém stupni. Kategorie I.A měla poslech na úrovni A1, kategorie II.A na úrovni A2. Studenti se s poslechem vypořádaly vcelku dobře a v každé kategorii postoupilo šest nejlepších k ústní části. Ústní část tvořilo představení a samostatná promluva na vylosované téma. Žáky posuzovala odborná komise, která nakonec vybrala dva vítěze. Komisi tvořily učitelky vyučující angličtinu na druhém stupni-Lada Majdlochová, Jitka Milaniaková a Eva Žemberová.

Konečné výsledky školního kola anglické olympiády

Kategorie I.A

1.David Martínek

2.Petr Kratochvíl

3.Barbora Marková

 

Kategorie II.A

1.Lukáš Milaniak

2.Tomáš Martínek

3.Honza Kratochvíl

 

Vítězové z každé kategorie potom reprezentovali naší školu v okresním kole, které proběhlo 12.2.2014 v DDM Symfonie v Poděbradech. Okresní kolo mělo stejnou strukturu jako kolo školní. Děti nejprve absolvovaly poslech a potom ústní část. V komisi zasedla i rodilá mluvčí, což považuji za velký přínos celé soutěže. Naši zástupci nám ostudu neudělali, Lukáš Milaniak se umístil na 6. místě a David Martínek na 9. místě.
 

Zpět