Anglický rok aneb co připravila sekce anglického jazyka pro letošní školní rok

09.11.2011 21:07

V tomto roce jsme pro vás, mimo dlouhé řady dalších novinek, připravili celoroční projekt z angličtiny, který jsme nazvali „ANGLICKÝ ROK“. Projektu se účastní první i druhý stupeň.

Cílem projektu je seznámit děti nenásilnou a zajímavou formou s tradicemi v anglicky hovořících zemích. Vycházíme z předpokladu, že vlastní zážitek je daleko nejcennější zkušeností, na které pak děti mohou snadno stavět. Dílčí akce jsou koncipovány jako jednodenní aktivity, vždy v příslušném měsíci (např. v březnu oslava svátku svatého Patrika - St. Patrick´s Day). Prvním projektem byla vydařená halloweenská párty. Celkem jsme připravili 6 projektových dnů o kterých budeme předem informovat prostřednictvím sdělení žákům, zpravodaje a i webových stránek.

Na tento projekt bychom chtěli volně navázat projektem „Jedeme do Anglie“, který by pracoval s výstupy předchozího projektu a byl zakončen skutečným výjezdem do Anglie pro děti druhého stupně. Tím ale naše plánování zdaleka nekončí, sekce AJ chystá pro žáky ZŠ i další překvapení... Držte nám prosím palce, aby se všechno podařilo!

Zpět