Beseda s myslivci

03.05.2016 12:06

V úterý 3.5. 2016 k nám do školy zavítali 3 přerovští myslivci se dvěma psy na besedu pro žáky 1.stupně. Pan Nováček, pan Dvořák a pan Kadeřávek nám vyprávěli poutavé příběhy z lesa. Seznámili nás s mysliveckou mluvou a jejich psy, kteří měli i svůj rodokmen a samé jedničky. Pustili nám video, jak se v noci chodí divoká prasata napást. Na fotografiích jsme poznávali různé druhy ptáků a lesních živočichů. Na ukázku do školy přinesli spoustu trofejí, několik druhů paroží, rohů, zubů, nábojnice, knihy, časopisy, ukázali nám i své odznaky a průkazy. Mohli jsme si všechny exponáty dokonce i osahat. Pánům myslivcům za besedu děkujeme a budeme se těšit příští rok na další setkání třeba v mysliveckém zájmovém kroužku.  Na fotografie z besedy se můžete podívat ve fotogalerii ZŠ.   Mgr. Yveta Hrušková

 

 

Zpět