Comenius v Dánsku

14.10.2013 08:25

Comenius v Dánsku

Základní škola v Přerově nad Labem je jedním z jedenácti členů společnosti, která se zapojila do programu Education and Culture – Lifelong Learning Programme COMENIUS.

Setkání v září proběhlo v dánském městě Aalborg. Aalborg je krásné město se starobylými památkami, universitou, knihovnami, uměleckými centry a vším ostatním, co ke každému velkému městu patří.

Nedaleko od Aalborgu leží městečko Storvorde a v něm škola Tofthøjskolen, kde se scházeli učastníci ze Španělska, Portugalska, Itálie, České republiky a z Dánska. Prohlédli se školu, nádhernou knihovnu, kterou jim většina návštěvníků trochu záviděla, hřiště, tělocvičnu a ostatní prostory. Každá země si připravila krátkou prezentaci o své zemi a o školství v anglickém jazyce a tu potom představila dánským školákům.

Obdivovali jsme Skagem, rybářské městečko na severu Dánska, Råbjerg Mile, Lindholm Høje a nádhernou přírodu v okolí moře. Ochutnali jsme klasické dánské jídlo, ale i mořské speciality a Inge nám dokonce uvařila dánskou vánoční večeři.Součástí večeře byl i dárek pro toho, kdo našel ve vánočním pudinku celou mandli.

Setkání bylo velice pěkné a komunikace probíhala v anglickém jazyce. Vše probíhalo podle plánu, který byl dost náročný. Ačkoliv se někteří účastníci viděli poprvé a každý byl z jiné země , přesto si všichni rozuměli a vrátili se domů s úžasnými zážitky.

 

Napsala Eva Müllerová

13. října 2013

 

 

 

 

Zpět