Dopravní soutěž

15.05.2012 13:10

 

Na dětském dopravním hřišti  v Nymburce se 3. května sešly děti z mnoha škol okresu na dopravní soutěži. Soutěžilo se v těchto disciplínách: testy ze silničního provozu, jízda zručnosti, poskytnutí první pomoci zraněnému a jízda po dopravním hřišti. Za naší školu bojovali v I. kategorii Marie Bohuslavová, Tereza Mlchová, Matěj Vlček a David Martínek.

II. družstvo tvořili Tereza Gregárková, Kateřina Šenkýřová, Jirka Duška a Michal Žižka. V testech se dařilo lépe těm mladším, jízdu na kole zvládli líp zase ti starší. Za chyby dostávali soutěžící trestné body, ty se sčítaly celému družstvu dohromady. Všichni bojovali jako lvi, ale na vítězství to nestačilo. Mladší žáci skončili na 9. místě, starší žáci na 7. místě.

Obě družstva získala na památku diplom. Podle výsledkové listiny měl Michal Žižka nejlepší jízdu zručnosti ze všech soutěžících na dopravním hřišti. Získal pouze dva trestné body! Doufám, že až pojedeme na dopravní soutěž příští rok, budou naše výsledky zase o trochu lepší. Není důležité vždy vyhrát, ale zúčastnit se a být u toho.

 

Napsala Eva Müllerová

Zpět