Dopravní výchova v základní škole

25.11.2013 13:46

Dopravní výchova v základní škole

S dopravní výchovou se seznámily děti z 1.,2., a 3. třídy ze Základní školy v Přerově nad Labem 14. listopadu. Navštívila je paní Cibulková, která vede dopravní výchovu v Nymburce na dopravním hřišti, kde už byli žáci 4. ročníku. Ti na dopravní hřiště pojedou ještě na jaře, kde budou psát testy a předvedou jízdu zručnosti. Pokud obstojí, dostanou Průkaz cyklisty.

Nemší žáci si zopakovali chůzi přes přechod, dověděli se, jak se mají chovat na chodníku, kde přecházet, když tam přechod není a další věci. Vyplnili si obrázkový test, za který dostali malé  dárky za odměnu. Podle paní Cibulkové byli žáci šikovní a mají dobré znalosti, ale nejlepší chodec byl Matěj Tomášek ze 3. třídy.

Dopravní výchovu si budou děti opakovat a rozšiřovat nové znalosti také se svými třídními učitelkami po celý školní rok.

 

Napsala Eva Müllerová

Zpět