Exkurze do Stavovského divadla

06.04.2016 22:12
Ve středu 6.4.2016 vyrazili žáci druhého stupně na exkurzi do Prahy. Její součástí byla komentovaná prohlídka Prahou, o kterou se postarala Olga Kovaříková, naše učitelka dějepisu. Hlavním bodem programu byla Tvůrčí dílna ve Stavovském divadle. Národní divadlo organizuje tyto dílny a různé workshopy, aby vyšlo mladému publiku vstříc na jeho cestě do divadla, nabízí dětem a dospívajícím zajímavý „doprovod“ divadelním světem.
Navštívili jsme zkušebnu Stavovského divadla, zkusili si práci s rekvizitou, práci návrháře kostýmů, scénografa i jevištního technika. Divadlo jsme prolezli od sklepa po půdu a viděli probíhající zkoušku světel.

Dílna byla ideálním doplňkem výuky, podpořila kulturní vzdělávání žáků a ukázala divadelní umění coby nedílnou součásti naší kultury. Divadlo je živé a může nám hodně dát. Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZŠ. Mgr. Vratislava Tomášková

 

Zpět