Exkurze na Výstavišti v Lysé nad Labem

06.03.2013 14:27

V Lysé nad Labem se konala od 28.února do 2. března výstava Stavitel a Řemesla. Tuto výstavu navštívili žáci a žákyně 5. ročníku ze Základní školy v Přerově nad Labem. Těšili se na ukázky starých řemesel, práce se dřevem  a se sklem.  V hale v přízemí byly pouze stroje na opracování dřeva, všechno řízeno počítačem, prostě paráda. Nahoře v hale obdivovali ukázky dřevěných výrobků, skleněné korále, náušnice, skleničky, prezentovaly se zde okolní školy. Práci s plstí a spřádání vlny ukazovala děvčata ze Střední odborné školy zemědělské z Poděbrad. Soutěže byly naplánovány na sobotu, takže se žáci nemohli zúčastnit. Byli trochu zklamaní i z toho, že na výstavě nebylo víc ukázek prací, ale přesto se dětem na Výstavišti v Lysé nad Labem líbilo.    Eva Műllerová

Zpět