Happy St. Patrick´s Day

23.03.2012 12:07

Svátek sv. Patrika se v Irsku slaví 17. března, na výročí světcova úmrtí. My jsme si tento svátek připomněli v pátek 23. března. Celá škola se oděla do zeleného a druhý stupeň připravoval různé aktivity pro žáky první až čtvrté třídy. Oslavu jsme začali tancem: nejprve děvčata ze 6. třídy ukázala, jak vlastně Irové tančí a poté si všichni zkusili, že to není tak lehké, jak to vypadá. Poté žáci prvního stupně začali plnit nejrůznější aktivity na téma svátek sv. Patrika - luštili křížovku, kvízy, určovali symboly týkající se tohoto svátku, trefovali se míčkem na obrázky symbolů, malovali, řešili hádanky a vůbec museli plnit nejrůznější více či méně zapeklité úkoly. Odměnou jim bylo několik bonbónů z "hrnce zlata". Starším žákům se projekt opravdu povedl, mladším se jednotlivá stanoviště moc líbila. Svátek jsme oslavili jaksepatří, úplně stejně jako Irové - tancem, hrami i dobrým jídlem. Velký dík všem, kteří se projektu aktivně účastnili. 

Zpět