Jednou z nich budou dobří řidiči

26.09.2011 13:13

Vypadá to, že jezdit autem je velice snadné. Jedna zatáčka, křižovatka, dej přednost v jízdě, přeřadit, zpomalit a zabrzdit. Pro ty, co jezdí delší dobu to možná snadné je, ale vůbec to nebylo snadné pro čtvrťáky ze základní školy z Přerova nad Labem, kteří byli ve středu 21.9 na dopravním hřišti. V učebně se začalo teorií, pokračovalo zdravovědou a končilo jízdou na kole po dopravním hřišti. Teorie jim šla, trošku horší to byla jízda. Na ploše malého hřiště byly téměř všechny dopravní značky, kruhový objezd, překážka, křižovatky. Po malých nesnázích to všichni zvládli a všem se tam líbilo. Dětem je deset let a brzy budou jezdit sami na kole, musí se dobře připravit na silniční provoz. Na jaře je čeká pokračování, kde čtvrt´áčkové prokážou určité znalosti a pokud splní, dostanou průkaz mladého cyklisty.

Eva Müllerová

Zpět