Keramický kroužek na ZŠ

13.11.2012 10:59

Od začátku roku funguje na naší škole keramický kroužek.  Protože chodí na kroužek většinou děti již několikátým rokem, není jim práce s keramickou hlínou a engobami nijak vzdálená. Všichni již vědí, jak připravit pracovní stůl, kam dát šlikr, kam štětce, houbičky, engoby a další pomůcky důležité pro práci. V prvních hodinách jsme vyráběli žabičky, zavařovací sklenice na švestková povidla, vinný list a myšku v sýru. Do konce roku si ještě stačíme vyrobit drobné dárky k vánocům. Děti jsou moc šikovné, některé až moc temperamentní. Snažíme se svoje výrobky zdokonalovat tak, abychom měli na závěr pocit z dobře odvedené práce.

V sekci fotogralerie ZŠ je první ochutnávka výrobků, které jsou již hotovy a připraveny pro žáčky, aby si je mohli odnést domů.

Jitka Milaniaková

Zpět