Keramický kroužek v MŠ - Vánoční kapřik

13.11.2012 08:09

Nedočkaví žáčci MŠ už před 13.hodinou čekali, kdy si je vyzvednu a společně vyrazíme vstříc novým zážitkům při práci s keramickou hlínou. Dnes jsme měli na programu výrobu vánočního kapříka, který může posloužit jako dekorace na stěnu nebo jako stojánek na vonné tyčinky. Tentokráte jsme zápasili s docela velkým kusem materiálu, neboť kapřík měl být úctihodně velký. Všichni si s tím poradili a tak se maminky můžete těšit, že vánoční těsto už vám dokáží vyválet vaše ratolesti bez problémů. Kapříka jsme si obkreslili podle šablony, doplnili očičkem a začali barvit. Nejdůležitější práce nás čekala po barvení, protože jsme museli kapříkům dokreslit ploutvičky a šupinky. Práce to byla náročná, protože párátka byla ostrá téměř jako nůž, tak jsme museli dávat pozor, abychom nějakému kapříkovi omylem neuřízli hlavu nebo ploutvičku. Šupinky jsme dodělali obráceným koncem fixů, někde pravda děti více přitlačily, takže máme šupiny skrz na skrz a tak budou kapříci i pěkně vzdušní. Služba uklidila stoly a napříště se těšíme, že si vyrobíme ještě nějaký dárek na vánoce.

Jitka Milaniaková

 

Zpět