Loučení s předškoláky

14.06.2016 19:19

V úterý 14.6. se konalo Loučení s předškoláky na Zámecké zahradě. Nejmenší děti nám zazpívaly a zahrály "Čížečka". Předškoláci zatančili lidové tanečky na písně z Polabí. Přednesli báseň a na závěr svého vystoupení zazpívali píseň o rodném Přerově n.L., kterou složila paní učitelka Zuzana Knollová. Pak následovalo šerpování předškoláků. Nejprve byl každý předškolák pasován obrovskou květinou, pak dostal šerpu, knihu, kterou si přinese 1.září do školy a společně ji budou číst v 1.třídě. Paní učitelky vymyslely originální dárek: "kuličku" plnou semínek z květin. Je to názorná ukázka toho, jak dítě přijde do mateřské školky jako semínko a paní učitelky společně s rodiči o dítě pečují, zalévají, až z něj vyroste krásná květina, která může přijít do školy. Předškoláci dostali za úkol ze semínek vypěstovat květiny. Tak jim držme palce, aby květiny vyrostly. Po šerpování následovala loutková pohádka. Děti ve školce upekly pro rodiče a prarodiče výborné koláčky. Zahradu paní učitelky vyzdobily dětskými malbami zámku, kostela, kapličky a chaloupky. Rodiče přinesli různá občerstvení, a protože počasí nám letos přálo, tak si užili s dětmi na Zámecké celé odpoledne. Děkuji všem paním učitelkám z mateřské školy za krásný zážitek. Mgr. Yveta Hrušková

Několik fotografií najdete i ve fotogalerii ZŠ.

Zpět