Matematický expres 2016

28.03.2016 21:25

V únoru se zúčastnilo čtyřčlenné družstvo žáků a žákyň osmého ročníku školy z Přerova nad Labem ve složení: Aneta Hodaničová, Tereza Mlchová, Fanda Píša a Jirka Slovák mezinárodní matematické soutěže MATEMATICKÝ EXPRES 2016. Družstvo muselo za 90 minut vyřešit online po internetovém připojení na slovenské organizátory 45 úloh, které nebyly vůbec jednoduché. Naše družstvo se v kategorii osmých ročníků  ze 63 týmů umístilo na krásném 38 místě. Vzhledem k tomu, že se takového soutěže zúčastnili poprvé a mezi týmy byla většina družstev z nižších gymnázií, naši soutěžící bojovali statečně a dosáhli vynikajícího výsledku. Nezbývá, než jim upřímně pogratulovat a poděkovat za velmi pěkný výsledek.                                                                                                                V.Karásková

Zpět