Keramický kroužek v MŠ - Myška v sýru

30.10.2012 11:15

 

V pondělí 29.10.2012 jsme měli první samostatný kroužek keramiky s dětičkami z MŠ. Nejdříve jsme si s dětmi povídali o myškách. Jak taková myška vypadá. Má prý šedý kožíšek, dlouhé vousky, očička jako korálky a ostré zoubky. Také jsme se dozvěděli, že nejraději jedí sýr, který můžeme mít doma ve spížce nebo schovaný v ledničce, ale tam se myška nedostane. Ukázali jsme si, jak dlouhý čumáček myška má a pomalu se pustili do přípravy pracovních stolů. Děti se předháněly, kdo rozdá válečky a kdo tyčky a také měly službu na rozdávání šlikrů, štětců, houbiček, kelímků a prkének. Vyváleli jsme si plátek, který měl nahradit sýr, na kterém bude myška. Vymodelovali jsme si pro myšku hlavičku, ouška a správná připomínka byla, že jí chybí "čumáček". Vše jsme přilepili pevně šlikrem a mohli začít barvit. Nakonec jsme obráceným koncem štětečku udělali do sýru dírky a myškám udělali očička. Někdo zvládl myšky dvě, někdo tři - aby nezapomněl na všechny své sourozence. Všechny výrobky paní učitelka podepsala a děti se je samy uložily do bedýnky, se kterou se povezou výrobky vypálit do pece. A my už se všichni těšíme, až si je budeme moci odnést domů. Ve fotogalerii máme pár fotek z hodiny, tak se určitě podívejte.

Jitka Milaniaková

Zpět