Píšeme do Keni

26.02.2013 14:29

Naše škola se letos, jako jedna ze tří, zapojila do projektu Děti dětem, který organizuje nezisková organizace Fair, o.s. Tento projekt je zacílen na poznávání africké kultury skrze komunikaci výtvarnými  prostředky. Děti si tedy vyměňují obrázky a dopisy a jejich prostřednictvím poznávají životy stejně starých děti v Africe. 

Na začátku února jsme obdrželi první várku obrázků a dopisů od dětí z Keni. Velmi milé bylo, že děti ke svým obrázkům a dopisům připojili také fotografie. Některé pak namalovaly svého mazlíčka, svou oblíbenou květinu a nebo obrázky toho, co je pro ně běžné (slon, nádrž na vodu apod.). Naše děti získaly mnoho překvapivých informací. Nejprve je zarazilo, že děti nosí uniformy, což u nás není běžné, také je překvapilo, jak vypadá jejich škola (děti byly nafoceny před školou-budovou z vlnitého plechu) a také, že dopisy byly napsané v angličtině. Některé se pak ptaly, jestli jim mohou odepsat česky a jestli tomu budou rozumět. Když jsem se shodli na komunikaci v angličtině, napsali jsme každému dítěti dopis a namalovali obrázek, ke kterému bychom také rádi připojili fotografii. Hlavním tématem těchto dopisů byla zima, mimo jiné každé dítě namalovalo pod svůj dopis "obrázkový slovník", kde popsalo věci jako sněhová vločka, sněhulák, šála  nebo rukavice, které jistě tyto děti příliš neznají. Páťáci pak vypracovaly větší projekt, kde vysvětlili střídání ročních období a co je to zima.

Děti přijaly tento projekt s nadšením a velkou zodpovědností na něm pracovaly. Měly spousty zvídavých otázek na které snad přinese odpovědi naše další komunikace.

 

 


 
Zpět