Plánované projekty na příští školní rok

22.02.2012 09:59

Co dělá vedení školy v době, kdy jsou všechny výkazy odevzdané, čtvrtletí uzavřené a vše funguje jak má? Píše žádosti o grant. Navnaděny úspěšným projektem paní učitelky Karáskové jsme podali žádost o následující projekty:

V rámci projektu „EU – Peníze do škol“, chceme ve škole zařídit a vybudovat chemickou laboratoř a anglickou knihovnu. Další žádost je primárně zaměřená na druhý stupeň. Rádi bychom, aby zhruba 20-25 žáků mohlo vyjet na desetidenní pobyt do Anglie.

V rámci projektu „Comenius – Hostitelská instituce“ jsme požádali o asistenta výuky anglického jazyka. Jedná se o to, že by celý příští školní rok na škole působil (nebo působila) student(/ka) pedagogické fakulty některé z anglosaských zemí, který by byl nápomocen výuce angličtiny. Jeho rolí by nebyla přímá výuka, jen asistence při výuce, nicméně všichni žáci naší školy by s ním museli mluvit jen v angličtině, protože češtinu pochopitelně ovládat nebude.

V rámci projektu „Comenius – Multilaterální výměna“ chceme spolu s dalšími evropskými partnery z Portugalska, Dánska, Rumunska, Walesu, Bulharska, Slovinska, Polska, Řecka, Španělska a Turecka vstoupit do dvouletého projektu „Poselství národních pohádek a mýtů“. Rádi bychom, aby děti v rámci tohoto projektu nejen navštívily partnerské země, ale povídaly si o hrdinech národních pohádek a pověstí, aby malovaly příběhy, tvořily loutky, psaly blogy na internet a mnoho dalších aktivit. Určitě uspokojíme každého zájemce o tento projekt.

Vzhledem k tomu, že schvalovací doba každého z projektu je poměrně dlouhá, o výsledku všech projektů se dozvíme nejdříve na jaře letošního roku. Do té doby budeme držet palce, aby vše vyšlo dle našich představ.

Zpět