Prvňáci v Planetáriu

28.04.2014 15:27

Na čtvrtek 24. 4.  jsme si pro prvňáky připravili dobrodružnou výpravu do Planetária. Protože jela jen jedna třída, využili jsme v cestě prostředků hromadné dopravy.  Nejprve jsme cestovali autobusem, pak vlakem a nakonec tramvají. Pro děti to byl velký zážitek, protože některé z nich cestovaly některými dopravními prostředky poprvé.

V Planetáriu jsme měli objednaný program O rozpůlené hvězdě. Děti se formou pohádky dozvěděly o planetě Venuši a také o dalších planetách. Program byl poutavý a děti doslova vykřikovaly nadšením, když se na kopuli promítala noční obloha, planety a nebo slunce.

Cesta zpět byla dobrodružná, protože vlak měl poruchu a nakonec nabral zpoždění skoro 30 minut. Nicméně díky ochotné paní průvodčí a panu řidiči z autobusu, kterým chci tímto velmi poděkovat, jsme nakonec do školy přijeli včas.

V Planetáriu se dětem velmi líbilo a už cestou zpět zjišťovaly, jestli tam ještě někdy pojedou, což jsme jim ochotně přislíbili.

Zpět