Vaříme po anglicku

22.10.2012 14:06

V učebnici angličtiny, kterou se sedmáky používáme, jsme se několik hodin zabývali slovní zásobou na téma vaření - četli jsme si recepty, poslouchali jsme anglický pořad o vaření, psali jsme recepty na svá oblíbená jídla... a zkrátka nás tedy napadlo, zdali bychom byli schopni uvařit nějaký anglický pokrm podle opravdového receptu z anglických webovek. Raději jsme se ale dali do pečení, bylo to snadnější. Napřed jsme si nakoupili ingredience (samozřejmě v angličtině) a pak jsme se v malých skupinkách dali do práce. Recepty jsme si ale lehce upravili, buď byly málo nápadité a chtěli jsme je více vyzdobit, anebo nám chyběly potřebné ingredience. Nicméně, jsme šikovní kuchaři a to, co jsme si uvařili, všem také řádně chutnalo. Své o tom ví i například děti z kroužku keramiky, kterým jsme nabídli jeden koláč. Měli jste vidět, jak se po něm zaprášilo! Museli jsme slíbit, že ještě někdy něco napečeme. A pokud vás zajímá, jak to naše vaření vypadalo, podívejte se do fotogalerie. 

Zpět