Zpráva z výletu do Anežského kláštera

12.03.2012 10:00

Ve středu 7.3.2012 celý druhý stupeň navštívil výstavu v Anežském klášteře s názvem „Gotika je když….“ Ráno sice bylo mrazivé, ale dopoledne nás již v Praze přivítalo sluníčko a na Staroměstském náměstí nám z radnice na uvítanou zatroubil trubač a po potlesku i zamával. Chlapci i dívky si vyzkoušeli práci s mapou, určování památek okolo Staroměstského náměstí a pak dostali za úkol podle mapy dojít k Anežskému klášteru ve třech skupinkách a každý jinou trasou. Nikdo se neztratil, všichni byli šikovní. Návštěva kláštera spojená s komentovanou prohlídkou expozic Sv. Anežky české byla moc pěkná. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavostí o práci malířů z období gotiky, o jejich technikách, používání barev, zdobení rámů i o symbolech, které na obrazech malovali. Program trval celkem 90 minut a pan průvodce byl překvapen, jaké znalosti žáci mají a často je chválil. Na konci všichni obdrželi pracovní listy, aby si mohli získané znalosti upevnit a všichni už se těšili, až si budou moci koupit nějaké občerstvení. Nakonec jsme si ještě procvičili matematickou gramotnost při zakoupení lístků z automatu a pak už jsme se s Prahou rozloučili a  spěchali zpět na vlak.

Jitka Milaniaková

Zpět