Pohár vědy

2015/2016 
ROJKO  je fyzikální soutěž s mezinárodní účastí. 

Druhým rokem se žáci naší školy účastní mezinárodní fyzikální soutěže POHÁR VĚDY, letos nazvané ROJKO 2016.                                                                               Ve školním roce 2014 – 2015 jsme soutěžili se čtyřmi týmy, ve dvou kategoriích: první stupeň 1 tým, druhý stupeň 3 týmy. Všechny týmy druhého stupně se umístily v první polovině soutěžního pole. Celkem soutěžilo 120 týmů ze 6 států. Tým prvního stupně postoupil do mezinárodního finále, které se konalo první červnový víkend v Nymburce. Justýnka Zagorová, Daniel a Michael Kocsis, Jakub Nováček tři dny reprezentovali naši školu před porotou i dvaceti týmy konkurentů. Splnili bezchybně všechny finálové úkoly a před 250 soutěžícími převzali ocenění a diplomy za úžasné zasloužené DRUHÉ MÍSTO ve své kategorii. DÍKY, BYLI JSTE ÚŽASNÍ.

POHÁR VĚDY.doc (711680)

Ve školním roce 2015 – 2016 má naše škola v Poháru vědy zastoupení opět ve dvou kategoriích: první stupeň 1 tým a druhý stupeň 2 týmy. Letos soutěží celkem 375 týmů z 10 států. Stejně jako loni týmy plní od ledna do dubna vždy celý měsíc soubor úkolů složených z kreativity, teorie a výzkumu, pozorování a výroby pomůcky a pokusů s ní. Úkoly jsou značně náročné na čas i na spolupráci v týmu. Vše mají soutěžící popsat a vytvořit fotodokumentaci. Vždy k poslednímu dni v měsíci odesíláme řešení, které musí splňovat přísná kritéria, jinak je práce vyřazena z hodnocení. Maximální možný počet za jeden měsíc je 100 bodů. Naše týmy letos za první dva měsíce získaly nejméně 90 a nejvíce 100 bodů. Výsledky dosahují zatím vynikající, držme jim palce, aby dokázaly vydržet, protože do finále mají velmi dobře našlápnuto. V hodnocení jim porota píše, že jejich řešení v lednu a únoru patřila k nejlepším. MOC DRŽÍME PALCE, VYDRŽTE!          V.Karásková

 
 
 
 
 
 

NEURON je fyzikální soutěž s mezinárodní účastí. 

Naše škola se jí účastní poprvé. Do soutěže jsou přihlášena 4 družstva : z I. stupně ŠIKULOVÉ, ze 7. ročníku děvčata- PŘEROVSKÁ PĚTKA  a chlakci – MUŠKETÝŘI, z 9. ročníku- PŘEROVŠTÍ FYZÁCI.

Soutěžní úkoly obsahují část teoretickou, kde musí soutěžní týmy zjistit teoretické poznatky a vypracovat odpovědi na zadané otázky; část kreativní , kde tvoří podle  svých představ například logo týmu nebo ztvárňují neuron  a část s pokusy a pozorováním, které provedou / nebo vyrobí na zadané téma pomůcky a s nimi pokusy dělají/, popíší postup a vysvětlí výsledky pozorování.

Soutěž trvá 4 měsíce, od ledna do dubna. Na každý měsíc je zadáno téma a konktérní úkoly. V květnu hodnotitelé vybírají finalisty, kteří se setkají na závěrečném klání v červnu. Finalisté sebou přiváží na závěrečné kolo všechny své výtvory.

Tématicky jsou úlohy koncipovány tak, že vychází z fyzikálních principů a zasahují také do dalších přírodních věd. Za úlohu lze získat maximálně 100 bodů.

Kategorie : předškoláci, I.stupeň, II.stupeň, střední škola.

DRŽTE NAŠIM SOUTĚŽÍCÍM PALCE, ZA PRVNÍ DVĚ KOLA MAJÍ VELMI PĚKNÁ HODNOCENÍ. DĚKUJEME ZA PODPORU V.Karásková, garant soutěže