Navigace

Obsah

Mimořádné opatření ze dne 11.3.2020

Typ: ostatní
Mimořádné opatření ze dne 11.3.2020

koronavirVážení rodiče,
dnes Úřad vlády a Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření: uzavření základních a středních škol od 11.3.2020.
Naše škola bude tedy uzavřena od středy 11.3. prozatím na dobu neurčitou. Zákonní zástupci a žáci budou po dobu uzavření školy plnit úkoly zadané všemi vyučujícími žáka – informování bude probíhat prostřednictvím systému Bakaláři nebo e-mailem. Po dobu mimořádného opatření se nebudou konat ve škole ani kroužky či jiné akce.
Ohledně vývoje situace sledujte prosím webové stránky mzcr.cz, média a web školy. Přerov nad Labem 10. 3. 2020, 12:10 hod.
Mgr. Yveta Hrušková, ředitelka školy

mzcr

úřad vlády

Ošetřovné:

Pokud v souvislosti s opatřením Ministerstva zdravotnictví bude muset rodič pečovat o dítě mladší 10 let, pak zaměstnavatel je povinen omluvit jeho nepřítomnost v práci po dobu, kdy pečuje o dítě mladší 10 let.

Zaměstnanec - rodič má nárok na ošetřovné, pokud žije s dítětem ve společné domácnosti. Rodiče se mohou v péči o dítě vystřídat.

Podrobnosti včetně tiskopisu, který potvrzuje škola, jsou k dispozici na https://www.cssz.cz/documents/20143/157311/Karantena_a_osetrovne.pdf.

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci doporučujeme všem, kteří se vrátili z postižených oblastí koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění regionu sledovali zdravotní stav svých dětí se zaměřením na příznaky počínajícího respiračního onemocnění a v případě příznaků kontaktovali dětského lékaře nebo hygienickou stanici a neposílali děti do školy. Viz informace na www.mzcr.cz nebo www.szu.cz.

Informace z KÚSK

v souvislosti se šířením virového onemocnění způsobeného novým typem koronaviru (Covid – 19) se na Vás obracím s informacemi, jak snížit možnost přenosu infekčního agens a omezení výskytu onemocnění:

  1. základní prevencí této infekční nemoci je dodržování základních hygienických návyků, tedy hygieny rukou, etikety kýchání, nezdržování se v prostorech s velkým počtem osob, pestrá strava a dostatečný přísun vitamínů,
  2. v případě, že se žáci nebo studenti Vaší školy vrací po jarních prázdninách z lyžování v horských oblastech Itálie z oblasti Benátska a Lombardie, ať ihned po návratu kontaktují územní pracoviště Krajské hygienické stanice Středočeského kraje podle místa bydliště.                                    

 

PhDr. Alois Surynek, Ph.D., vedoucí Odboru školství Krajského úřadu Středočeského kraje, Zborovská 11, 150 21 Praha


Vytvořeno: 12. 3. 2020
Poslední aktualizace: 12. 3. 2020 18:50
Autor: Správce Webu