ZŠ A MŠ Přerov nad Labem
Základní a mateřská škola Přerov nad Labem

Zápis do MŠ 9.5.,  17.5.-20.5. letecký zájezd do Londýna, 3.6.-7.6. ŠVP Orlické Záhoří

Běh Emila Zátopka

Žáci prvního stupně po velikonočních svátcích vyzkoušeli své běžecké schopnosti v Lysé nad Labem v zámeckém parku při akci "Vzpomínka na Emila Zátopka".

Předpovědˇ deštivého počasí se nesplnila a tak jsme celé úterní větrné dopoledne strávili na čerstvém vzduchu. A celá naše výprava byla veleúspěšná. Nastartoval nás hned první závod, kdy vyhrála 1.místo Sofinka Horejcová a pak jsme sbírali další medaile. Jen ostré lokty soupeře zabránily 3.místu pro Jendu Tomáška, který statečně vedl celou skupinu a až ve finiši do kopečka ho začali soupeři předbíhat, ale i takovéto umístění se cení. Kristýnka Skuhravá přijela medaili získat pod vedením zkušeného "kouče" - svého tatínka a získala s přehledem 2. místo. Míša Kocsis - všestranný sportovec - doběhl s krásným 5.místem, které si příští rok může vylepšit, byl v této kategorii jedním z nejmladších. Následovalo vyhlášení výsledků a po krátké přestávce se odstartovalo další pole běžců, tentokrát s delší tratí. Ve své kategorii, kde startovali i žáci 6.tříd, kteří byli nejen fyzicky vyspělí, ale i vzrůstem převyšovali ostatní soupeře, si své síly rozložil Leoš Rozlivek tak, že doběhl na krásném 3.místě. Všem, kteří rádi sportují a jeli vyzkoušet své síly a vydrželi skoro zimní počasí, gratuluji a těším se, že příští rok pojedete medaile obhájit. Mgr. Jitka Milaniaková