Menu
ZŠ A MŠ Přerov nad Labem
Základní a mateřská škola Přerov nad Labem

3.6.-7.6. ŠVP Orlické Záhoří

Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Andersen 2017 – 31. 3. – 1. 4.

Již několik let se v naší škole těší velké oblibě nejen u žáků tradiční akce spojená s knihami a čtením: Noc s Andersenem. První ročník proběhl v roce 2010, kdy se poprvé nocovalo na půdě školy, tehdy pouze v prostorách MŠ. Dnes už bychom se do školky asi nevešli. Letošní noci se účastnilo 87 dětí z MŠ a prvního stupně, pro které program chystalo 20 dospělých z řad učitelů a rodičů či prarodičů, na přípravách se dále podíleli žáci z druhého stupně, 21 z nich pomohlo i s přímou realizací. Téma bylo komiksové, zaměřené na nejslavnější český kreslený seriál – Čtyřlístek a jeho postavičky provázely našich pět družstev celým večerem. Pinďa pro děti nachystal stezku zručnosti v tělocvičně, Fifinka s nimi malovala podle obrázků výtvarníka Josefa Palečka, Bobíka jsme učili zpívat a vymýšleli společně jarmareční píseň podle pohádky Hanse Christiana Andersena Císařovy nové šaty a s Myšpulínem jsme samozřejmě prováděli zajímavé hokusy pokusy. Jedno zastavení bylo čistě komiksové a děti komiks nejen četly a psaly, ale navíc se dozvěděly i něco o jeho historii. Než se šlo spát, byla pro odvážné nachystaná procházka noční školou a každý si odnesl do spacáku svítící tyčinku. Vše se povedlo a my se už teď těšíme na další knihovnickou noc.

Za celý organizační tým V. Tomášková

Datum vložení: 3. 4. 2017 10:18
Datum poslední aktualizace: 25. 4. 2022 14:02
Autor: Správce Webu

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátky a výročí

Svátek má Filip

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:2
DNES:163
TÝDEN:1451
CELKEM:501560

Online zápis do 1.třídy

banner