Menu
ZŠ A MŠ Přerov nad Labem
Základní a mateřská škola Přerov nad Labem

LVK Portášky 9.3.-15.3.2024, ŠVP Orlické Záhoří  3.6.-7.6.2024

Oslava školy

Oslava školy

V sobotu 15.10. už před desátou hodinou ranní se začaly scházet hloučky lidí, aby oslavily spolu se zaměstnanci a žáky výročí školy.

Hlavní dveře se otevřely přesně v 10 hodin. Návštěvníci se podepsali do kroniky a obdrželi pamětní list s programem. Akci spojila škola s významným výročím Karla IV. a po úvodním proslovu pana starosty a paní ředitelky o minulosti i přítomnosti školy, vystoupili žáci a žákyně na konferenci o Karlu IV.  V úvodu zatančili středověký tanec prvňáčci s paní učitelkou Jitkou Milaniakovou a paní Anna Matlová jim k tomu hrála na flétnu. Pak následovala přednáška žáků 2.třídy s p.uč. Alenou Kolenskou, kde u vlastnoručně namalovaných obrazů hradů a zámků nás druháčci seznámili s historií. Pak 6.třída zazpívala a zatančila píseň v angličtině, kterou je naučila p.uč.Eva Žemberová, při níž si procvičují předminulý čas. Poté žáci čtvrté třídy zahráli scénku z dětství Karla IV. od narození po pasování na rytíře, kterou nacvičili s p.řed.Yvetou Hruškovou a p.uč.Tomášem Kubou. Pak páťáci podrobně vyprávěli o korunovačních klenotech, které si vlastnoručně vyrobili s paní uč.Evou Mullerovou. Třeťáci zdramatizovali báseň Romance o Karlu IV. s p.uč.Karolínou Salačovou. Nakonec vystoupil celý druhý stupeň s živými obrazy ze středověku a jarmareční písní, kterou si sami žáci s paní učitelkou Slávkou Tomáškovou a Olgou Kovaříkovou složili. Na kytaru doprovázela O.Kovaříková, která se starala o ozvučení celé akce. Konferenci moderovala p.uč.E.Žemberová. Na kameru nahrávala Adéla Mullerová a celou oslavu školy nafotil pan Zekič. Po hodinovém programu se všichni odebrali na prohlídku školy. Fotografie ve fotogalerii ZŠ.

PROGRAM OSLAVY

10.00       otevření školy - podpisy

10.15       proslovy k oslavám

10.30       konference žáků - vystoupení

11.30       prohlídka školy

12.00       diktát v 1.patře

Do 14.00 hodin  prohlídka školy a školky

Přízemí - památné fotografie, třídní knihy, kroniky a výroční zprávy, práce žáků z projektového týdne o Karlu IV. 

V 1. patře - práce mladších dětí, Noc s Andersenem, ve 12 hodin s paní uč.Kolenskou diktát. Prohlídka starých a nových pomůcek, občerstvení.

Ve 2. patře - výrobky starších žáků z projektů a práce žáků z angličtiny.  PC učebna. Různé pomůcky a ukázky učebnic a další.

Ve školkové třídě v přízemí a v levém křídle budovy (MŠ) - archivní dokumentace a fotografie školky, výzdoba dětských prací.

Diktát si napsalo 10 osob ve věku od 12 do 76 let. Ačkoliv se v něm vyskytovaly samé perličky typu "sveřepí šakali u vily vyli na bílý měsíc", účastníci diktátu měli v průměru 2-3 chyby. Což je úctyhodný výkon, když pomyslíme, jak dlouho už do školy nechodí. Všichni návštěvníci odcházeli s pěknými vzpomínkami, protože se poznávali na vystavených fotografiích a nešetřili slova chvály na adresu školy. Už se těší na podobnou akci. Ředitelka děkuje všem lidičkám, kteří se přišli do školy podívat a pomoci tak oslavit školu a učitelské povolání.

Ředitelka ve svém proslovu  poděkovala paní Evě Průšové, která aktivně pomáhala při přípravě a pomohla sezvat bývalé zaměstnance, panu Jiřímu Slovákovi, který zjistil fakta o historii školy, paní učitelce Slávce Tomáškové a Jitce Milaniakové, které trávily s přípravou oslavy ve škole desítky hodin ze svého volného času a samozřejmě poděkovala všem zaměstnancům, kteří se podíleli na této oslavě. Dále poděkovala paní učitelce Evě Žemberové za organizaci konference o Karlu IV. a všem vyučujícím, kteří nacvičili s dětmi vystoupení. 

Ředitelka školy ještě děkuje: paní Lence Širancové za návrh na pozvánky, panu Zekičovi za fotografování celého dne a Adéle Mullerové za nahrávání konference. Rovněž maminkám, které pomohly nachystat občerstvení. Jména maminek zatím nemám k dispozici, tak zveřejním příště. Pochvala náleží i dětem, které si po svém vystoupení rozdělily služby a některé dokonce zůstaly ve škole až do 14 hodin. Považte, že byla SOBOTA!

Na závěr svého proslovu znovu ředitelka veřejně poděkovala všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, protože pracují mnohdy i nad rámec svých povinností bez nároku na odměnu, dělají tuto práci, protože většinu z nich, je baví. Poděkovala těm, kteří byl přítomni a tu štafetu učitelského povolání nesli nebo nesou dál.      

Mgr. Yveta Hrušková

Datum vložení: 16. 10. 2017 10:22
Datum poslední aktualizace: 25. 4. 2022 14:02
Autor: Správce Webu

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátky a výročí

Svátek má Jonáš

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:6
TÝDEN:367
CELKEM:441787

Online zápis do 1.třídy

banner