Menu
ZŠ A MŠ Přerov nad Labem
Základní a mateřská škola Přerov nad Labem

18.11.2022 ředitelské volno.

25. – 30. 10. - pobytový poznávací zájezd do ANGLIE

25. – 30. 10. - pobytový poznávací zájezd do ANGLIE

25. – 30. 10. - pobytový poznávací zájezd do ANGLIE

 

V pátek večer jsme vyrazili na poznávací cestu do Velké Británie, kde jsme strávili celé naše podzimní prázdniny. Cestu organizovalo Rodinné centrum Routa a celkem s námi jelo 47 dětí (z naší školy 25) od čtvrtého do devátého ročníku. V sobotu ráno jsme  úspěšně prošli imigrační kontrolou a trajektem se přeplavili z pevniny na ostrov.

Na trajektu to houpalo, potom déšť a zase déšť, prostě typické anglické počasí. Odpoledne jsme viděli Avebury, kamenné menhiry staré tisíce let, a večer poprvé poslali děti na noc do hostitelských rodin.

Neděle byla slunečná a náš výlet do římských lázní v Bath byl opravdu krásný, navštívili jsme i opatství Glastonbury a nádhernou katedrálu ve Wells.

Další den jsme hned po ránu zastavili na soustavě kanálů v Devizes, což byla nečekaně zajímavá odbočka k technické památce. Potom jsme se přesunuli na turistickou atrakci tajemné a mýty opředené Stonehenge, které s e dětem velmi líbilo a vyfotily ho opravdu ze všech stran a úhlů. Na skok jsme z autobusu vyskočili v Salisbury a navštívili nádhernou katedrálu a potom následovalo poslední nocování u našich anglických rodin.

S Velkou Británií jsme se rozloučili v Londýně, kde jsme strávili celý a poměrně chladný říjnový den. Všichni si fotili červené dvoupatrové autobusy, paláce a samozřejmě London Eye, tedy Londýnské oko. Pobyt se nám celkově líbil a zážitky nám zůstanou na celý život.

Datum vložení: 4. 11. 2019 7:21
Datum poslední aktualizace: 9. 12. 2019 7:23
Autor: Správce Webu

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Svátky a výročí

Svátek má Zina

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:114
TÝDEN:340
CELKEM:390062

Online zápis do 1.třídy

banner